Премиерот Ковачевски бил во болница веројатно поради труење со храна, пуштен е дома во добра состојба

Премиерот Димитар Ковачевски синоќа бил примен на Инфективната клиника поради болки во стомакот, веројатно од труење со храна. Пуштен е дома и е во добра здравствена состојба.

-Пружена му е целосна здравствена нега по што состојбата веднаш му се подобри. Вечерта е задржан заради опсервација, а денеска е испуштен во сосема добра здравствена состојба, велат од Владата.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*