Најмалку две жртви во ракетен напад врз Харков

Неколку ракети денеска го погодија центарот на градот Харков во источна Украина, при што загинаа најмалку две, а беа повредени четири лица, иако обемот на нападот сугерира дека бројот на жртви може да биде поголем.

Ракети погодија станбени згради, опожарени се неколку станови, а пожарникарите и станарите се обидуваат да го изгаснат пожарот, пренесе Бета.

Според украинската телевизија Суспилне, во нападите загинале пет лица загинаа, а 13 се повредени.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*