Повеќе луѓе застрелани на метро станица во Њујорк

Повеќе луѓе се застрелани, а пронајдени се и неактивирани експлозивни направи на метро станица во Њујорк, јавија локалните медиуми повикувајќи се на извори од противпожарната служба.

Инцидентот се случил утринава на метро станицата на 36-та улица во населбата Сансет Парк во Бруклин. Сообраќајот е во прекин.

Полицијата на Њујорк на Твитер напиша дека „во моментов нема активни експлозивни направи“ на местото на инцидентот.

Во трк е истрага, а нема ниту детали за бројот на повредени или евентуални жртви.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*