Претседателот на Европскиот совет во ненајавена посета на Киев

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска пристигна во ненајавена посета на Киев.

Претходно овој месец и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, исто така, го посети украинскиот главен град.

– Денеска сум во Киев. Во срцето на слободна и демократска Европа, напиша Мишел на Твитер. јт/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*