Гувернерот на регионот Луганск информира дека се уништени сите магацини за храна во Северодоњецк

Гувернерот на Луганската област Сергеј Гајдај изјавил дека сите магацини со храна во Северодоњецк се уништени и жителите можат да добијат храна само преку хуманитарна помош, објави Киев Индипендент.

Весникот пренесува и дека Гајдај, исто така, рекол оти руските сили уништиле неколку станбени згради во Рубижне и Новодружск во Луганската област.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*