Експлозии во центарот на Херсон, во близина на телевизиската кула

Серија силни експлозии одекнаа во центарот на Херсон, во близина на телевизиската кула, која е под контрола на руските сили, јави Си-Ен-Ен.

На видео снимка, објавена на социјалните мрежи, се гледа експлозија во воздух.

Си-Ен-Ен наведува дека ја потврдиле автентичноста на снимката.

Strikes reported in Kherson tonight, TV tower was hit

X

— OSINTtechnical (@Osinttechnical) April 27, 2022

 

Руските државни медиуми јавуваат дека Украина истрелала три ракети врз градот кој од почетокот на март е под руска окупација.

Соборени се две ракети, пренесуваат медиумите.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*