Санкционирани 141 возач во Скопје

Полицијата на територија на град Скопје вчера изрекла вкупно 141 мерка, меѓу кои 14 санкции за возење повеќе од дозволената брзина, 10 мерки за возење без возачка дозвола и 27 санкции за мотоцикли.

-Изречени се четири мерки за технички неисправни возила во јавниот превоз, три санкции за користење на мобилен телефон, четири мерки за нерегистрирани возила, три санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)…, се вели во денешното соопштение од МВР.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*