Во Скопје 96 казнети возачи, 48 за брзо возење

Вкупно 96 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 48 санкции, се изречени вчера на територија на град Скопје во спроведената акциска сообраќајна контрола.

За возење без возачка изречени се 20 мерки, а како што информираат од МВР, 10 санкции за прекршоци што ги прават возачите за мотоцикл, три мерки за возење под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*