На територијата на СВР Куманово казнети 64 возачи, од кои 53 за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 09.00 до 16.00 часот СВР Куманово во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, санкционирани се вкупно 64 возачи, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 53 санкции и 11 за непрописно престигнување.

Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесат за побезбедни патишта.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*