Приведен паланчанец за издржување на затворска казна

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во 09:10 часот го лишиле од слобода М.П. (55) од Крива Паланка.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, за лицето била распишана потерница од Основниот суд – Крива Паланка со која се барал за издржување на затворска казна, и е спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*