Дибала се согласи да се пресели во Интер

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала може да ја продолжи кариерата во Интер, пишува „La Gazzetta dello Sport“.

Според италијанскиот спортски весник, 28-годишниот Аргентинец се согласил на преселба во миланскиот клуб ова лето.

Се известува дека Дибала ќе потпише договор на четири години со плата од шест милиони евра по сезона.

Во тековната сезона Дибала одигра 34 натпревари на кои постигна 14 голови и 6 асистенции.

Порталот „Трансфермаркт“ го цени играчот на 40 милиони евра.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*