Утре попладне локален пороен дожд со грмежи и засилен ветер

УХМР за утре попладне најавува зголемена облачност, локално со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринските минимални температури ќе се движат од 4 до 10 степени, а максималните дневни од 15 до 24.

Во следните денови, според УХМР, времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*