Делегација на ПС на ОБСЕ во посета на Собранието

Делегација на Парламентарното собрание на ОБСЕ, предводена од неговиот потпретседател и специјален претставник за Југоисточна Европа, Азај Гулијев, денеска престојува во Собранието каде ќе има средба со членовите на собраниската Делегација во Парламентарното собрание на ОБСЕ.

Покрај тоа, Делегацијата на ПС на ОБСЕ ќе се сретне и со претседателите на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците и на Движењето БЕСА, Христијан Мицкоски, Зиадин Села, и Билал Касами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*