Казни за 130 возачи во Скопје, 54 за брзо возење

 На територија на Град Скопје сообраќајната полиција вчера изрече 130 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 54 санкции, 19 за возење под дејство на алкохол, 18 за возење без возачка дозвола,

Од МВР денеска информираа дека се изречени пет мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, две мерки за користење на мобилен телефон, три санкции за прекршоци што ги прават пешаците, шест санкции за возач почетник…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*