Утре попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

УХМР најавува дека утре попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималните утрински температури ќе се движат од 3 до 8 степени, а максималните дневни од 16 до 27.

Следните денови ќе преовладува сончево и топло време, во попладневните часови со ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Понестабилно време се очекува во сабота.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*