Рама во посета на Хашим Тачи во Хаг

Албанскиот премиер Еди Рама денеска бил во посета на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи кој е во притвор во Хаг.

Рама објави видео на Фејсбук каде се гледа како влегува во објектот каде е сместен Тачи  во Хаг, осомничен за воени злосторства од страна на Специјалното обвинителство.
„ Хаг- во посета на претседателот Тачи“, пишува Рама.
Денеска Хашим Тачи, според албанските медиуми се изјаснил невин за повеќе нови  обвиненија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*