Во Скопје 166 казнети возачи и 52 пешаци

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 166 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 11 санкции, 52 мерки за прекршоци што ги прават пешаците, девет мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за возење под дејство на алкохол.

МВР денеска соопшти дека  се изречени пет мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, седум мерки за користење на мобилен телефон, три санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*