Извлечена жрепката за завршниот турнир од женската ракометна ЛШ

Во Будимпешта вчера беше извршена ждрепката за завршниот турнир во женската Лига на шампони што ќе се игра во унгарската претстолнина.

Во „МВМ Арена“, ќе се сретнат Ѓер и Есбјерг, додека, Мец ќе се соочи со европскиот првак Кристијансанд.

Натпреварите од полуфиналето ќе се играат на 4 јуни, а финалниот натпревар и натпреварот за трето место се закажани за 5 јуни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*