Николов и Начевски ќе ја делат правдата на реваншот Кил – ПСЖ

Македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе ја делат правдата на реванш дуелот меѓу Кил и ПСЖ, во рамките од четвртфиналните средби од ракометната Лига на шампионите.

Четвртфиналните пресметки меѓу екипите кандидати за Фајнал фор во ЛШ што ќе се игра во Келн почнуваат денеска и во Париз ќе се сретнат ПСЖ и Кил.

Реваншот помеѓу Кил и ПСЖ што ќе го судат македонските судии ќе се игра пред повеќе од 10 000 гледачи во „Вундерино Арена“ во Кил на 19 мај. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*