СБ на ОН утре ќе расправа за хуманитарната ситуација во Украина

Советот за безбедност на Обединетите Нации ќе одржи состанок во текот на утрешниот ден, околу хуманитарната ситуација во Украина, јавија руски медиуми.

Си-Ен-Ен наведува дека состанокот е свикан на барање на Франција и на Мексико. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*