ЈО поведе истражна постапка за реконструкцијата на фасадата на Владата во рамки на „Скопје 2014”

April 6, 2022 Marko 0

По сеопфатна предистражна постапка, денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување на истражна постапка […]

Поранешниот началник и чуварот на сплитскиот воен затвор „Лора“ осудени за злосторства врз цивили

April 6, 2022 Marko 0

– Поранешниот началник на воениот истражен затвор „Лора“ во Сплит, Томислав Дуиќ и чуварот Емилио Бунгур денеска во Сплит се осудени на повеќегодишна затворска казна […]

Интеграцијата на ромската заедница во образованието во фокусот на панел дискусијата во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците

April 6, 2022 Marko 0

Интеграцијата на ромската заедница во образованието во фокусот на панел дискусијата во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците Во рамките на активностите преземени […]

Игор Џамбазов, Весна Петрушевска и децата актери со еко химна за важноста на грижата за животната средина

April 6, 2022 Marko 0

– Познатите шоумени Весна Петрушевска и Игор Џамбазов ја промовираа еколошката химна онлајн на јутјуб каналот на „Агенда 21“. Песната е изработена за телевизиската емисија […]