„Дејли Телеграф“: АТП може да ги укине поените од турнирите во Британија (КРГ)

May 11, 2022 Marija K 0

АТП одлучува за укинување на сите ранг-поени на турнирите во Обединетото Кралство, пренесува лондонски „Дејли Телеграф“. Најпрестижниот грен-слем турнир во светот на тенисот, Вимблдон, донесе […]

Андреас Трајковски постави нов македонски рекорд во скок во далечина на отворено

May 11, 2022 Marija K 0

Македонскиот репрезентативец и член на АК „Работнички“, Андреас Трајковски на Меѓународниот атлетски митинг во Лимасол вчера го собори македонскиот рекорд во скок во далечина на […]

Арсовски: Северна Македонија има поддршка од европските партнери за старт на преговорите, дијалогот со Софија продолжува

May 11, 2022 Marija K 0

Северна Македонија ја има поддршката од европските партнери кои сметаат дека мора веднаш да ги започнеме преговорите за членство во ЕУ, а Владата секако го […]

Османи на средба со Ле Дриан: Северна Македонија ги исполни сите услови, сега е критичниот момент и ЕУ да испорача

May 11, 2022 Marija K 0

Северна Македонија ги исполни сите услови за старт на преговорите и дополнително, постигна стопроцентно усогласување со надворешната и безбедносната политика на ЕУ, како и 40-процентно […]

Грковска – Карис: Дигитализацијата е предуслов за ефикасно и транспарентно општество

May 11, 2022 Marija K 0

На маргините на дигиталната конференција „E-governance“ што се одржува во Талин, Естонија, заменик-претседателката на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска имаше средба […]