Кривична пријава против струмичанец за повеќе „тешки кражби“ и „предизвикување општа опасност“

May 11, 2022 Marija K 0

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Д.Г.(37) од Струмица, осомничен дека сторил повеќе кривични дела „тешка кражба“ и кривични дела „предизвикување на […]