Венгер: Бензема имаше 2-3 килограми вишок до 30-тата година, сега е еден од најдобрите напаѓачи во светот

May 5, 2022 Marija K 0

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер искажа пофални зборови за игрите што ги прикажува Карим Бензема во последните неколку сезони. Триесет и четиригодишниот француски напаѓач […]