Ковингтон останува во ЛА Клиперс

May 6, 2022 Marija K 0

Американскиот кошаркар Роберт Ковингтон (31) за сума од 24 милиони долари потпиша нов двегодишен договор со НБА лигашот Лос Анџелес клиперс. „Клиперси“ во февруари го […]