МОК ги одобри тежинските категории и квалификацискиот систем за боксерскиот турнир на Олимпијадата во 2024 година

April 4, 2022 Marko 0

– Меѓународната боксерска асоцијација (ИБА) објави дека Извршниот одбор на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) го одобрил олимпискиот квалификациски систем за боксерскиот турнир на Игрите во 2024 […]

Почнува третата сезона на Твинго куп

April 4, 2022 Marko 0

– Единственото натпреварување во кое македонски возачи ќе се испробаат на вистински тркачки патеки во Европа, „Twingo Cup“ претстојниот викенд ја почнува третата сезона. Возење со […]