Легендарниот ракометен тренер Јохансон почина на 79-годишна возраст

May 10, 2022 Marija K 0

Поранешниот капитен на шведската ракометна репрезентација и тренер Бенгт Јохансон, по период на боледување, почина на 79-годишна возраст, соопшти Шведската ракометна федерација. Како играч во […]

Мукаетов останува на чело на РФМ

April 19, 2022 Marija K 0

Aктуелниот претседател на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов ќе продолжи да ја извршува функцијата и покрај неодамнешните најави за негово повлекување. Мукаетов на денешната […]