„Дејли Телеграф“: АТП може да ги укине поените од турнирите во Британија (КРГ)

May 11, 2022 Marija K 0

АТП одлучува за укинување на сите ранг-поени на турнирите во Обединетото Кралство, пренесува лондонски „Дејли Телеграф“. Најпрестижниот грен-слем турнир во светот на тенисот, Вимблдон, донесе […]

Андреас Трајковски постави нов македонски рекорд во скок во далечина на отворено

May 11, 2022 Marija K 0

Македонскиот репрезентативец и член на АК „Работнички“, Андреас Трајковски на Меѓународниот атлетски митинг во Лимасол вчера го собори македонскиот рекорд во скок во далечина на […]

„Дејли Телеграф“: АТП може да ги одземе поените на руските и белоруските тенисери од турнирите во Британија

May 11, 2022 Marija K 0

АТП одлучува за одземање на сите ранг-поени на руските и белоруските играчи од нивните настани во Обединетото Кралство, пренесува лондонски „Дејли Телеграф“. Најпрестижниот грен-слем турнир во […]