„Дејли Телеграф“: АТП може да ги одземе поените на руските и белоруските тенисери од турнирите во Британија

May 11, 2022 Marija K 0

АТП одлучува за одземање на сите ранг-поени на руските и белоруските играчи од нивните настани во Обединетото Кралство, пренесува лондонски „Дејли Телеграф“. Најпрестижниот грен-слем турнир во […]

АТП против одлуката на Вимблдон

April 21, 2022 Marija K 0

Здружението на тениски професионалци (АТП) изрази вечерва несогласување со одлуката на организаторот на најпрестижниот грен – слем турнир Вимблдон да им забрани настап на руските […]

Прво финале во Мајами за Осака

April 1, 2022 Marko 0

 – Јапонската тенисерка Наоми Осака за прв пат во кариерата ќе се бори за титулата на Мајами Опен, откако во полуфиналето ја совлада Швајцарката Белинда Бенчиќ со […]