Од верските календари

April 1, 2022 Marko 0

1 април 2022  ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 март. Денеска е Св. маченици Хрисант и Дарија. Хрисант потекнуваше […]

Астрономски календар

April 1, 2022 Marko 0

– Денеска е петок, 1 април 2022 година, 87-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 278 дена. Сонцето во Скопје изгреа во […]

No Image

Hello world!

June 12, 2020 Marko 1

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!